Niezawodny w działaniu deflektor zwany również rozbijaczem płomieni bądź promiennikiem, stanowi element wykonany z żeliwa, który zawieszony jest nad paleniskiem pieca bądź kotła. Rozmiar tego elementu dobiera się w zależności od mocy i budowy pieca.

Wysokiej jakości deflektor może być wykonany z żeliwa i zawieszony nad powierzchnią pieca bądź też kotła. Produkt ten najczęściej posiada wygląd dysku bądź też wypukło- płaskiej soczewki. W sprzedaży znajdują się także deflektory prostokątne bądź te o bardziej abstrakcyjnych kształtach. Każdy, dokładnie przetestowany przez klientów deflektor, który można wygodnie zamówić za pośrednictwem sklepu internetowego sklep.vitcas.pl, gwarantuje skuteczne rozbijanie i mieszanie strumieni płonących gazów. Z uwagi na to powinien on być zawieszony w odległości do kilkudziesięciu centymetrów nad palnikiem kotła. Pozwala to na to, aby płomień ze spalanego paliwa stałego lub gazowego, przechodził przez deflektor, zanim ostatecznie dostanie się do wymiennika ciepła. To sprawdzone rozwiązanie, umożliwiające dokładne spalenie się wszystkich cząstek paliwa z powodu tego, że są one utrzymywane w stosunkowo wysokiej temperaturze.

Deflektor przeznaczony do lepszego spalania materiałów opałowych

Płyta paleniskowa ACC-BD
Płyta paleniskowa ACC-BD

Polecane przez sklep internetowy sklep.vitcas.pl dopalacze sadzy to wyroby przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z otwartym źródłem ognia. Nadadzą się one do różnego typu pieców chlebowych i tych przeznaczonych do wypieku pizzy. Dobrej jakości dopalacze sadzy mogą być używane bez względu na rodzaj materiału zastosowanego do wyłożenia ścian i dna paleniska. Rekomendowane przez nas produkty mogą pełnić także funkcję skutecznego deflektora. Z uwagi na doskonałe właściwości fizyczne i chemiczne proponowanych przez nas wyrobów, można zastosować je do poprawy parametrów spalania i relatywnego podniesienie temperatury wewnątrz wybranego modelu pieca, w taki sposób, aby wszystkie materiały opałowe uległy całkowitemu spaleniu. Utrzymywanie stałej temperatury w piecu chlebowym lub tym przeznaczonym do pizzy, zawdzięcza się takim elementom, jak pozytywnie oceniane przez klientów dopalacze sadzy.

Warto przeczytać: Piec do pizzy w tradycyjnym wydaniu

Odpowiednio zainstalowany deflektor może poprawić działanie urządzeń grzewczych w postaci pieców opalanych drewnem. Ten element wpływa na dokładne spalenie wszystkich materiałów opałowych.